içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Yaşadım ! Yıldızlar Şahidimdir !

 

 

 

Yaşadım ! Elinde elma şekeriyle bir köşede saklanan çocukluğum, şahidimdir !.

 

Yoksulluğum, ellerimdeki çamur, dik yokuşlarında umutlarımı gezdirdiğim o şehir, her birini özlemle hatırladığım, tahtadan yapılmış oyuncaklarım, güzel şehrimin insanları, o güven, o huzur, o fırtına, o yağmur, Trabzon, şahidimdir !.

 

Yaşadım ! En güzelinden bir şehirde, en özelinden dostluklarla ! En yaşanmışlığım da burada, en yaşlanmışlığım da ! Gençliğimin baharında, portakal çiçeklerinin kokusunda, denizinin kıyısında, “Akdeniz Akşamları”nı çalan gitar… Havasında memleketimin yeşilini soluduğum Toroslar, Mersin, şahidimdir !.

 

Yaşadım ! İskelede içilen çaylar, ufuktan gelen huzur, gemilerin güvertesi, Sedir Adası’nın kır kahvesi, Dalyan Sazlıkları’ nın aşk efsanesi, Marinada müziğin mest eden sesi, “Baharı Bekleyen Kumruların” bestesi, Nihavend Barda çalan bestekar, o anılar, o duygular, o yıllar…Gecelerinde saçlarımı okşayan rüzgar, sanki “Bir dilek tut” diye kayan yıldızlar, Marmaris, şahidimdir !.

 

Yaşadım ! Peri Bacalarındaki mucize, “ Ürgüpte Mis Kokan Seher Yelleri” , gönlümün sevgiliyle birleşen hayalleri, o varış, o uyanış, o yanış, o volkan gibi püsküren ateş…..O batınca manzarası muhteşem güneş, Nevşehir, şahidimdir !.

 

Yaşadım ! .Dilimden hiç düşmeyen dualar, içimde hiç bitmeyen umutlar, kitaplarım, altını çizdiğim satırlarım, gülüşlerim, gözyaşlarım, umursamazlıklarım, kavgalarım, barışmalarım, ayrışmalarım, tepelere varışlarım, inişlerim, acılarım, yanışlarım, yanlışlarım, doğrularım şahidimdir !

 

Yaşadım ! Şahidimdir deniz kızları !.

.

Yaşadım ! Yıldızlar Şahidimdir !.

Bu yazı 701 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum