içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Derince Belediyesi Virüs Önlemleri Alıyor

Derince'de belediye ekipleri yaptıkları çalışmalarla dezenfekte edilmeyen tek bir nokta dahi bırakmıyor.

Derince Belediyesi Virüs Önlemleri Alıyor

Korona virüse karşı etkin bir mücadelenin sergilendiği Derince'de belediye ekipleri yaptıkları çalışmalarla dezenfekte edilmeyen tek bir nokta dahi bırakmıyor.

 

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı saran korona virüs ülkemizin aldığı önlemler sayesinde kontrol altında tutulurken, Sağlık Bakanlığı ve belediyelerce alınan tedbirler de bu süreçte önemli rol oynuyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın Türkiyedeki ilk korona virüsü vakasını açıklamasının ardından yurdun dört bir köşesinde olduğu gibi Derince’de de etkin bir dezenfekte çalışması başladı. Vatandaşların huzuru ve sağlığı için ilk gün itibariyle önlemlerini arttıran Derince Belediyesi ekipleri ilçe genelinde kapsamlı bir dezenfekte çalışması yürütüyor.

Önceliğin halkın sağlığı olduğunu belirten Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün talimatları doğrultusunda başlayan çalışmalarla ilçede vatandaşların temas ettiği tüm noktalar dezenfekte ediliyor. Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında Derince’de kamu kurum ve kuruluşlarının binaları, otobüs durakları, banka ATM’leri, ibadethaneler, aile sağlığı merkezleri ve spor alanları, titizlikle temizleniyor. Dezenfekte çalışmalarının her gün düzenli bir şekilde devam edeceğini belirten ekipler, vatandaşlara da Sağlık Bakanlığı ve yetkili mercilerin talimatlarını takip etmeleri konusunda uyarılarda bulunuyor.

Tarih: 17-03-2020

FACEBOOK YORUM
Yorum